Новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України розпочав роботу із засідання Палати місцевих влад

03.06.21
Сьогодні, 3 червня, голова районної ради Ігор Шутак, заступники голови Вінницької райдержадміністрації Микола Чухрій, Володимир Коваль, Олена Футуймас, Тетяна Каменщук - депутат обласної Ради, керівники територіальних громад Вінницького району та працівники виконавчого апарату районної ради взяли участь в першому засіданні Палати місцевих влад в режимі відеоконференції, з якого розпочав роботу новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке проходило у Хмельницькому.  
 
Заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка обрали головуючим на засіданні. Він зазначив, що від сьогодні в Офісі президента працює Офіс місцевого самоврядування, куди «можна подзвонити або прийти особисто та розповісти про свої проблеми».
 
В ході засідання обрали керівні органи, затвердили склад лічильної комісії, секретаріату, ухвалили Регламет роботи та обрали голову Палати місцевих влад Конгресу. Ним став мер Львова Андрій Садовий.
 
Обговорили питання розвитку індустріальних парків та залучення приватних інвестицій, готовності до опалюваного сезону, забезпечення енергоефективності, реформування системи архітектурно-будівельного контролю та передачі освітньо-професійних училищ на баланс місцевих громад.
Зупинились на пріоритетності реформи децентралізації в України: Урядом вже ухвалено план першочергових заходів, найважливішими з яких є зміни до конституції та нова редакція Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Вони будуть спрямовані на гарантування матеріальної та фінансової основи самоврядування (питання належного фінансування районних рад на сьогодні залишається відкритим). Органи місцевого самоврядування обласного та районного рівнів отримають можливості для створення власних виконавчих органів. Водночас, місцеві райдержадміністрації будуть переформатовані в органи префектурного типу, основними завданнями яких стане виконання державних функцій, а не самоврядних.
 
Заслухані пропозиції членів палати місцевих влад Конгресу, отримані нові завдання та доручення, результати по яких будуть заслухані на засіданні Другої палати Конгресу, яке згодом планується у Дніпрі.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація